काठमाडौँ । मलेसिया जाने कामदारबाट लिने गरेको अतिरिक्त शुल्क खारेजीका लागि सरकारले पहल शुरु गरेको छ । श्रम, वैदेशिक, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयले परराष्ट्र मन्त्रालयमार्फत सम्बन्धित मुलुकमा कूटनीतिक पहल गर्ने गरी लिइएका शुल्क अन्त्य गर्ने भएको हो ।

श्रममन्त्री गोकर्णराज विष्टले नेपाल र मलेसियाको श्रम सम्झौतामा नभएका स्वास्थ्य संस्थामा मात्र स्वास्थ्य परीक्षणको व्यवस्था हटाई नेपालमा कानूनबमोजिम सञ्चालित सबै संस्थामा परीक्षण गराउन, परीक्षणमा अनलाइन माइग्रामका नाममा प्रतिकामदार रु १२५, मलेसियन दूतावासमा एकीकृत सेवा (ओएसस)का नाममा लिइने दुई हजार ८०० र भ्याट, माइग्रेसन सेक्युरिटी बापत तीन हजार २०० सय, भीसा शुल्क अनलाइनबाट प्रक्रिया गर्न रु तीन हजार २०० लिने काम अवैध र गैरकानूनी भएकाले खारेज गराइने बताए । नेपालबाट बार्षिक करीब डेढ लाख कामदार मलेसिया जान गरेका छन् । यो निर्णयबाट नेपाली कामदारलाई १८ हजार बचत हुनेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया